Sypialnia to świątynia relaksu, w której odpoczywamy po trudnych, całodziennych wyzwaniach. Powinna być zatem nie tylko estetyczna, ale też uporządkowana i pełna harmonii – tak aby sprzyjała ukojeniu i wyciszeniu. Warto wykorzystać w niej mikrocement, który sprawdzi się w różnych stylach aranżacyjnych, w tym również i w tym nowoczesnym, o którym piszemy w tym artykule. Jak połączyć mikrocement ze współczesną estetyką? Sprawdź!
Lakierowane meble, metal, szkło – oto esencja stylu nowoczesnego, który kocha luksus i połysk. Jest w nim również miejsce dla mikrocementu, który będzie prezentował się niesamowicie efektownie, a zarazem – idealnie komponować z innymi materiałami. Znakomicie podkreśli estetykę wnętrza, a i wyeksponuje w nim intrygujące meble oraz dodatki. Jak powinna wyglądać zatem nowoczesna sypialnia i w jakiej postaci wprowadzić do niej mikrocement? Odpowiadamy.
Kolory
Choć w nowoczesnych wnętrzach często występują kontrasty, sypialnie w tym stylu rządzą się swoimi prawami. Ze względu na funkcję, jaką pełnią w domu, warto dobrać do nich barwy sprzyjające regeneracji. Najlepiej sprawdzą się tu zatem beże oraz szarości. Jeśli jednak zamierzasz wprowadzić do nich mikrocement, świetnie spiszą się tu również łagodne czerwienie, czernie, brązy, jak również i biel. Mikrocement ASDecorative najczęściej stosowany jest w odcieniach szarości niemniej jednak dostępna paleta kolorów mikrocementu jest o wiele bogatsza. Dla najbardziej wymagających klientów istnieje możliwość zamówienia dowolnego koloru mikrocementu z całej palety barw według NCS lub RAL.
Ściany
Skoro już wspomnieliśmy o szarościach, warto je wprowadzić do sypialni w formie mikrocementu. Dlaczego? Cóż, oprócz walorów estetycznych możesz mieć pewność, że dzięki temu rozwiązaniu nie będziesz musiał malować ściany co kilka lat, a do tego – zmagać się z uporczywymi plamami. Jeżeli pojawią się już jakieś zabrudzenia, wystarczy je usunąć przy pomocy wody oraz łagodnego detergentu. Co więcej, w zależności od preferencji i gustu, mikrocement o różnorodnych teksturach i fakturach począwszy od całkiem gładkich poprzez te o delikatnej lub wyraźnej strukturze skończywszy na mikrocementach metalicznych, możesz zastosować zarówno na jednej, jak i na wszystkich ścianach. Jeżeli Twoja sypialnia jest niewielka, zalecamy to pierwsze rozwiązanie, i to np. na tej ścianie, gdzie znajduje się zagłówek łóżka. Jeśli chcesz, na ścianie sąsiadującej możesz zastosować czerwoną, klinkierową cegłę bądź podłużne płytki imitujące drewno.
Podłoga
MIkrocement doskonale sprawdza się również w roli podłogi z mikrocementu , w postaci cienkiej warstwy wykończeniowej. Pomimo tego, że zajmuje ona zaledwie kilka milimetrów, cechuje się dużą odpornością na oraz jest łatwa do utrzymania w czystości. Może ona przyjmować też praktycznie każdy kolor, choć najczęściej występuje w jednym z wielu odcieni szarości. W mieszkaniach nowoczesnych świetnie będzie wyglądała podłoga o delikatnym połysku błyszcząca, choć mikrocement na podłodze najczęściej wykańczany jest w macie.
Meble
W nowoczesnej sypialni nie powinno być zbyt dużo mebli. Warto raczej postawić na minimalizm i umieścić jedynie te, z których będziesz korzystać na co dzień, a więc np. łóżko, szafki nocne oraz obszerną szafę – w tej estetyce szczególnie dobrze sprawdzają się modele z przesuwnymi drzwiami, choć oczywiście nie jest to jedyne rozwiązanie. Wszystkie meble mogą być połyskujące bądź też półmatowe. Jakie łóżko powinno znaleźć się w takim wnętrzu? Najlepiej sprawdzą się tu zdecydowanie modele o prostych bryłach. Przykładowo, świetnym wyborem będą łóżka z z tapicerowanym zagłówkiem oraz minimalistycznymi nóżkami. Kluczowe jest to, aby były one wykonane z wysokiej klasy materiałów – tak aby mogły Ci służyć przez wiele lat.
Mikrocement możesz wykorzystać także w postaci okładziny meblowej, która stworzy ciekawy efekt dekoracyjny. Przykładowo, doskonale będzie wyglądały pokryte nim drzwi szafy lub szafka nocna – wykończona mikrocementem choćby częściowo na przykład sam blat lub front szuflady. W mieszkaniach w stylu nowoczesnym chętnie widziane są proste, geometryczne bryły, dlatego to rozwiązanie będzie strzałem w dziesiątkę. W połączeniu z drewnem na podłodze, oświetleniem LED oraz lustrami odbijającymi światło, całość będzie prezentować się wspaniale.
Dodatki
W nowoczesnej sypialni raczej nie uświadczysz zbyt wielu figurek, ozdób, bibelotów. Oczywiście powinno się jednak znaleźć miejsce dla poduszek, zasłon i – ewentualnie – dywanów. Kluczowe jest jednak to, aby wykonane były one z wysokiej jakości tkanin. W grę wchodzi zatem praktyczna bawełna, przyjemna w dotyku satyna oraz ekskluzywny jedwab. Pamiętaj, że materiały te powinny być gładkie, pozbawione haftów, splotów i struktur, które niekoniecznie pasują do minimalistycznych sypialni. Same dywany mogą być proste i gładkie bądź miękkie i puchate – wówczas zrównoważą pozorny chłód wynikający z zastosowania mikrocementu.
Ciekawym dodatkiem we wnętrzach nowoczesnych będą również plakaty lub obrazy, najlepiej w postaci kilku grafik, tworzących spójną całość i opowiadających ciekawą historię. Dobrym pomysłem są również rośliny, np. tropikalne palmowce, monstery czy też szeflery. Kropkę nad „i” w nowoczesnej aranżacji będą stanowiły designerskie dodatki, np. zegary w stylu vintage, geometryczne rzeźby czy też zdjęcia mieszkańców w artystycznej, czarno-białej odsłonie dla których powierzchnia z mikrocementu będzie stanowiła doskonałe tło do ekspozycji efektownych dodatków.